Her er resultatene fra Finnmarksmesterskap i yrkesfag

Klikk for stort bildeFrisørelever i drift under Finnmarksmesterskapet i yrkesfag ved Alta videregående skole torsdag. Foto: Alta videregående skole/Jon Vidar Bull Se full oversikt over plasseringene etter at yrkesfagelever i Finnmark møttes til konkurranse i Alta 14. februar.

Finnmarksmesterskap i yrkesfag gikk av stabelen ved Alta videregående skole torsdag morgen. Over 50 deltakere fra fylket var påmeldt i 13 ulike fag. 

Klokken 14 var konkurransen over og juryen gjorde sine vurderinger. Her er resultatene.

Plassering

Etternavn, Fornavn

Eleven deltar i følgende fag:

Skole:

1

Frida Pedersen

Barne- og ungdomsarbeider - Kvalik til SkoleNM

Kirkenes

Karoline Kristoffersen Oshaug

Barne- og ungdomsarbeider - Kvalik til SkoleNM

Kirkenes

1

Ine Marja Nilsdatter Anti

Barne- og ungdomsarbeider - Kvalik til SkoleNM

Alta

Angelica Marie Johnsen

Barne- og ungdomsarbeider - Kvalik til SkoleNM

Alta

1

Eirin Andersen Nødtvedt

Bilskade

Kirkenes

2

Adrian Knutsen Tapio

Bilskade

Kirkenes

2

Heikki Ekhorn

Elektrikerfag

Lakselv

3

Jørn-Brage Bertheussen

Elektrikerfag

Nordkapp

3

Iver Sildnes Olsen

Elektrikerfag

Kirkenes

1

Opgård Eivind Løknes

Elektrikerfag

Alta

1

Ida Anniina Lillevik

Frisør

Kirkenes

3

Tuva Johanne Pedersen Salmilla

Frisør

Kirkenes

1

Aila Emilia Kristiansen

Frisør

Alta

3

Majken Andersen

Frisør

Alta

1

Tiril Svortevik

Helsefagarbeider

Kirkenes

Helene Jakola

Helsefagarbeider

Kirkenes

3

Save G. Eriksen

Helsefagarbeider

Karasjok

Katrine Nilsen

Helsefagarbeider

Karasjok

2

Birgit Eriksen

Helsefagarbeider

Alta

Elisa Goin

Helsefagarbeider

Alta

3

Kevin Ingebrigtsen

IKT-service

Vardø

2

Stein Roald Stavseth

IKT-service

Vardø

1

Vemund Larsson

IKT-service

Alta

1

Brage Rafaelsen

Kjøretøy

Kirkenes

3

Tom Stian Sara

Kjøretøy

Alta

2

Bendik Olsen

Kjøretøy

Lakselv

1

Patrik Jørgensen Olsen

Kokk

Vardø

3

Helene Emilie Heitmann Kurthi

Kokk

Kirkenes

2

Kristian Wilhelmsen

Kokk

Alta

1

Efrem Habte

Rørlegger

Kirkenes

2

Abdullah M-Alfateh Alamir

Rørlegger

Alta

2

Thomas Pettersen

Servitør

Kirkenes

1

Wanja Wirkola Danielsen

Servitør

Alta

2

Tor Kristian Samuel Solbakken

Sveising

Karasjok

1

Sindre Toreid Eriksen

Sveising

Kirkenes

3

Sebastian Mikkola

Sveising

Alta

1

Tor Helge Norvang

Tømrer

Kautokeino

2

Martin Brynjulfsen

Tømrer

Hammerfest

3

Ylva Kalliainen Tverland

Tømrer

Kirkenes

3

Tobias Farstad

Tømrer

Alta

1

Johan Nikolai Triumf

Reindrift

Kautokeino

2

Erland Vangberg

Reindrift

Kautokeino

3

Mathis O. Eira

Reindrift

Kautokeino

 

Alle fagene utenom barne- og ungdomsarbeider kvalifiserer til ArcticSkills 2019, som finner sted i Kirkenes i april. 

Se bilder fra dagen i galleriet under:

Varierte fagområder

Elevene konkurrerte i disse fagområdene:

1 Kjøretøy
2 Tømrer
3 Kokk
4 Servitør
5 Helsefagarbeider
6 El-energi
7 Sveising
8 IKT-service
9 Frisør
10 Rørlegger
11 Barne- og ungdomsarbeider
12 Bilskade - Presentasjon av vinnere
13 Doudji - myke materialer
14 Reindrift - Presentasjon av vinnere

Fant du det du lette etter?

Kontakt

Jon Vidar Bull
Studierektor yrkesfag
78 96 45 06
400 67 360